top of page

A Zeneterápiás Világszövetség Klinikai Gyakorlati Bizottságának meghatározása:

 

 

“Zeneterápia során a képzett zeneterapeuta, egy tervezett folyamatban használja a zenét vagy zenei elemeket (hang, ritmus, dallam, harmónia) annak érdekében, hogy elősegítse a kommunikációt, kapcsolatokat, tanulást, kifejezést, mobilizációt, szervezést, szerveződést. Ezek mellett pedig terápiás hatást gyakoroljon fizikai, emocionális, mentális, szociális és kognitív területeken.

A zeneterápia célja, hogy az egyén lehetőségeit feltérképezze és/vagy sérült funkcióit helyreállítsa, így jobb intrapszichés és/vagy interperszonális integrációt tegyen lehetővé, s a prevenció, rehabilitáció vagy kezelés következtében a személy minőségileg jobb életet élhessen.”  



 

Kinek?

Miért?

Hogyan?

Zenére mindannyiunknak szüksége van. Legelemibb kifejezőeszközünk és mozgatórugónk. Szavak nélkül van jelen az első szívdobbanásunktól kezdve. Tehát a zene(terápia) segítség, megoldás, társ és válasz lehet bárkinek.

 

A zenetrápiás foglalkozásokon való részvételhez nem szükséges zenei előképzettség, sem hangszeres tudás. 

 

A foglalkozások egyéni, heti rendszerességű 60 perces alkalmakból állnak össze egy trápiás ívvé, melynek során a kliensnek lehetősége nyílik az önfeltárásra, személyiségfejlesztésre, problémamegoldásra korosztálytól függetlenül.

 

 

bottom of page